Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak uzyskać pozwolenie na użytkowanie broni palnej?

Ustawa mówiąca o broni palnej z dnia 21 maja 1999 r. określa ją jako broń, która miota pociski przy pomocy energii gazów, które wytworzyły się na skutek wybuchu ładunku miotającego.


Na takiej bazie tego typu broń dzieli się na lufową albo rakietową.
sweter
Napisał: Evelyn Hill
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do korzystania z wielu rodzajów broni (w tym również broni palnej) na prywatny użytek wymagane jest uzyskanie specjalnego zezwolenia. Nie będzie to jednak ani łatwe, ani tanie. Wymagane jest m.in. zdanie egzaminów teoretycznych i praktycznych. Trzeba wykazywać się doskonałą wiedzą prawa w rozumieniu rozporządzenia o broni oraz amunicji. Poza tym należy przedstawić wiarygodny powód uzasadniający potrzebę używania broni, mieć skończone 21 lat, zamieszkiwać stale w Polsce, mieć całkowite zdolności do czynności prawnych, a również dotyczących doskonałego stanu fizycznego i psychicznego. Poza tym należy otrzymać pozytywną ocenę lokalnego komendanta policji i oczywiście posiadać tzw czystą kartotekę. Podanie o zezwolenie na użytkowanie m.in. broni takiej jak broń palna należy złożyć do lokalnego komendanta.


broń palna
Napisał: Robert Sheie
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do tego rodzaju uzbrojenia należy zaliczać m.in. pistolet czy też strzelbę. Oczywiście wymienione kategorie mogą dzielić się na swoje podtypy, np. karabinek pneumatyczny czy ciężki karabinek maszynowy.


W Polsce jedynym miejscem, w którym można by w tryb zgodny z prawem strzelać jest strzelnica, czyli specjalistycznie wyznaczone miejsce, którego posiadacz także był zmuszony kiedyś otrzymać pozwolenie na jej prowadzenie. W takim obszarze znajduje się szczególnie zabezpieczona prochownia, w jakiej są różne wersje broni palnej

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-29 12:07:55
Tagi: SPA, czas, rok, miejsce, typ