Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Co powinniśmy wiedzieć o nakazie zapłaty? Jak przedstawia się taka procedura? Co powinniśmy wiedzieć na jej temat?

Nakaz zapłaty to orzeczenie, które zakańcza postępowanie upominawcze jak i nakazowe, identycznie jak wyrok zamyka najczęściej postępowanie cywilne. Zawartość takiego nakazu najczęściej doprowadza do sądowej decyzji, żeby pozwany zapłacił powodowi z góry ustaloną kwotę pieniężną.
finanse
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie bądź zdziwiony, jeżeli przed wystawieniem nakazu zapłaty sąd (komornikolesno.pl/kontakt/) nie zawiadomi cię o toczącym się przeciw tobie procesie. Dlaczego w ten sposób się dzieje? Najprościej jesteśmy w stanie to wyjaśnić charakterem postępowania nakazowego oraz upominawczego, gdyż są niesamowicie przyspieszone oraz najprostsze. Jednak możesz się obronić, ponieważ w zamian przysługuje ci skuteczny a przy tym całkiem łatwy instrument, który pozwala na podważenie wydanego nakazu zapłaty. Jest to środek odwoławczy, który jest zwany najzwyczajniej sprzeciwem.
W jaki sposób przygotować sprzeciw od nakazu zapłaty - http://e-odwolania.pl/porada-prawna/3537/Sprzeciw-od-nakazu-zap%C5%82aty? Po wydaniu takiego werdyktu sąd z urzędu musi ci go doręczyć. W tym samym czasie musi wysłać ci jednocześnie złożony przeciw tobie pozew. Od czasu odbioru nakazu masz w sumie 14 dni na przedłożenie takiego sprzeciwu. Termin będzie zachowany, jeżeli tak samo dostarczysz
finanse
Na podstawie: http://pixabay.com
taki dokument w biurze podawczym sądu, jak i jeśli wyślesz je na poczcie – tutaj liczy się data stempla pocztowego. Dokument ze sprzeciwem dostarczony z niedotrzymaniem terminu będzie rzecz jasna oddalany bez rozpoznania. Do rozpatrzenia sprzeciwu odpowiedni będzie ten sam sąd, który wydał nakaz zapłaty. Tyczy się to równie do postępowania prowadzonych przed e-sądem.

Jednocześnie, jeśli mowa o e-sądzie, to sprzeciw jesteś w stanie okazać zarówno tradycyjnie, czyli przesyłając pocztą, jak i drogą elektroniczną, lecz tylko, gdy masz całkowicie pewny podpis elektroniczny. Jakie są koszty? To jest zależne od typu sprawy. Jeśli chodzi o postępowanie upominawcze, to ogłoszenie sprzeciwu jest bezpłatne. Całkiem odmiennie jest w postępowaniu nakazowym. Wniesienie zarzutów jest płatne, a wysokość jest zależna od przedmiotu sporu, to znaczy od kwoty pieniężnej, która jest wymieniona w nakazie zapłaty.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 16:52:57
Tagi: poczta, Elektronika, nakaz