Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Podziękowania za przybycie na uroczystość są niesamowicie istotne

W życiu wierzących opiekunów oraz ich dzieci jest kilka sytuacji, kiedy to następują uroczystości wpuszczające dzieci do grona wiernych wyznawców religii rzymskokatolickiej. Jednym z takich wydarzeń jest komunia święta, która poza podniosłą oprawą w kościele, wiąże się również z odpowiednim przyjęciem wydawanym dla rodziny już po zakończeniu tych głównych uroczystości.


w drodze na Pierwszą Komunię
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo często jest to ogromne przeżycie nie tylko dla dzieci, lecz również ich bliskich, dlatego pragną oni żeby wszystko wypadło jak najlepiej. Są odświętne ubiory, odpowiednio przybrana sala w restauracji, przeróżnego typu podarunki, a to wszystko ma podkreślić wagę tego dnia i sprawić, że na długo zapadnie wszystkim w pamięci. Oczywiście każdy podkreśla tutaj wagę duchową tego dnia, jednak w większości przypadków dzieci zastanawiają się także co otrzymają od sproszonych gości, a podarunki z roku na rok stają się znacznie kosztowniejsze, powodując czasem ostateczne przysłonięcie duchowego aspektu. Nie mniej najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby tak istotną uroczystość przeżywać razem z bliskimi.

Podziękowania za obecność są w odpowiednim tonie
Jeśli zapraszamy gości na ważną dla nas uroczystość, taką jak komunia czy ślub, należy zadbać o to, aby wiedzieli, że rzeczywiście doceniamy ich obecność i to, że zgodzili się dla nas przeznaczyć te parę godzin ze swojego życia. Najlepiej spiszą się tu podziękowania, które mogą przyjmować różnoraką formę - polecam. Od czasu do czasu są to karteczki z kilkoma słowami, gdzie ujęta jest nasza wdzięczność z ich uczestnictwa, czasem do takiej karteczki dokładane są niewielkie figurki aniołków albo gołębi, w zależności od uroczystości. Właściwie jest też osobiście podziękować podczas żegnania się z każdym z gości za ich przybycie, bez względu na to czy przygotowaliśmy także inną formę podziękowań czy nie, ponieważ wtenczas będą czuli się wyróżnieni oraz będą dostrzegali że pomimo całego zamieszana związane z tym dniem, na pewno zauważyliśmy ich uczestnictwo i zamieniliśmy z nimi chociaż kilka słów.


kolacja
Na podstawie: http://prezentokracja.pl/
Wszystkiego musimy dopilnować
Im ważniejsza jest dla nas jakaś uroczystość, tym bardziej powinniśmy zatroszczyć się o jej prawidłową oprawę - na tej stronie. Dlatego właśnie trzeba myśleć o wszystkich akcesoriach, jakie chcemy tutaj zastosować, o zaproszeniach, odpowiednim ubiorze, ale również i podziękowaniach. Wtedy wszystko wypadnie wspaniale i każdy będzie usatysfakcjonowany, że razem z nami brał udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:30:50
Tagi: uroczystości, Pierwsza Komunia Święta, podziękowania