Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Urządzanie przyjęcia w dniu pierwszej komunii dziecka

Dzień pierwszej komunii to moment bardzo ważny w życiu wszystkich dzieci wychowanych w wierze katolickiej. Od długiego czasu moment ten poza wartością religijną łączy się także ze specjalnymi obchodami, mającymi wyłącznie świeckie podłoże. Także na terenie Polski od dosyć dawna praktykuje się różnorodne zwyczaje, do jakich zalicza się przykładowo obdarowywanie dzieci prezentami w tym dniu.

Napisał: WTL photos
Przede wszystkim jednak uroczystości komunijne łączą się z tym, że cała rodzina zjeżdża się i spotyka przy wspólnym stole. Sposoby świętowania tego momentu zmieniały się przez lata podobnie jak zmieniały się stroje komunijne dzieci. Komunia kiedyś wielu osobom kojarzyła się z garniturami chłopięcymi i sukienkami dziewczęcymi, aktualnie natomiast w wielu parafiach stroje dla chłopców i dla dziewcząt są białe i stosunkowo podobne do siebie. Dla opiekunów dziecka komunijnego ten czas związany jest z wieloma wyzwaniami, do jakich należy na przykład organizacja specjalnej uroczystości.

Zaproszeni goście i menu Uroczystość z okazji pierwszej komunii świętej można urządzić na rozmaite sposoby - www.stylownik.com/a-6169-przyjecie-komunijne.html. Wiele w tej chwili uzależnione jest od tego, ilu gości się przyjmuje. W pierwszej kolejności należy przemyśleć kwestię tego, czy urządzać uroczystość w wynajętej sali czy w mieszkaniu. Jeżeli w swoim mieszkaniu ma się odpowiednie warunki, to najlepiej zdecydować się na tę właśnie opcję. Na uroczystość taką wypada zaprosić przede wszystkim bliską rodzinę, między innymi rodziców chrzestnych dziecka. Należy również rozważyć sprawę dań podawanych na tym przyjęciu. Warto zastanowić się przykładowo, czy wśród zaproszonych ludzi nie ma osób z alergiami na jakieś składniki w pożywieniu.Wygląd stołu komunijnego Osobną sprawę, także bardzo ważną, stanowi dekoracja stołu komunijnego. Stół taki można zorganizować i ozdobić na wiele rozmaitych sposobów. Pomysłów można szukać na przykład na stronach WWW. Z pewnością typowym i sprawdzonym sposobem jest ozdobienie stołu z przewagą białego koloru. Poza tym mile widziane są także dekoracje w postaci żywych kwiatów i elegancko złożonych serwetek. Można pokusić się również o ozdobienie krzeseł, jak również innych elementów jadalni.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 09:56:02
Tagi: uroczystości, Pierwsza Komunia Święta, Dekorowanie stołu, komunia