Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Wspomaganie właściwej diety herbatami

Herbata biała nie ma przed nami żadnych tajemnic! Pokażemy ci jak wygląda jej zaparzanie, jakie właściwości i działanie posiada biała herbata.

Opis i tok wytwórczości: herbaty białe srebrzysto-biały odcień zawdzięczają wyjątkowemu procesowi wytwórczości. Krzewy herbaciane, które mają zrodzić na wiosnę pąki, ochrania się przed promieniami światła, tak żeby nie wykształcały chrolofilu-pigmentu nadającego zielony kolor liściom.

Wywołuje to więdnięcie rozwijających się listków, które to po wysuszeniu stają się białą herbatą. Tok produkcji oraz niedługi czas zbioru białej herbaty ma nie tylko wpływ na wyjątkowe zabarwienie naparu herbacianego, ale wpływa również na cenę suszu. W Polsce 100gram białej herbaty to koszt 20-100 zł.

herbata na biurku i książka
Napisał: Frank Haferkorn
Na podstawie: http://www.flickr.com
Parzenie herbaty białej: Białą herbatę parzyć możemy po trzykroć w temperaturze 85-90 °C przez około 5 minut. W taki sposób zaparzony napar zachowuje najlepsze wartości smakowe oraz swój niepowtarzalny aromat. Napar z białej herbaty niesie ogromnie dużo witaminy C, dzięki czemu wspomaga naszą odporność, osłabia napięcia a także stresy. Wysoka zawartość kofeiny umożliwia wykluczenie kawusi z diety. Herbata oddziałuje pobudzająco i orzeźwiająco. Osoby pracujące umysłowo uznają także fakt, iż herbaty białe wspierają koncentrację. Białą herbatkę rekomenduje się osobom obarczonym genetycznie chorobami nowotworowymi, gdyż zawiera nawet do trzech razy sporzej związków antyoksodacyjnych - herbaty białe w ofercie sklepu Demmers. Nie bez racji nazywana jest "eliksirem młodości". Mieszczące się w białej herbacie polifenole chronią układ przed wolnymi rodnikami. Kubek naparu zawiera ponad dwa razy więcej owych substancji aniżeli herbata zielona.Z kolei herbaty pu - erh to tak zwani "pogromcy tłuszczów". Ciemna odmiana Pu-Erh należy do gatunków w pełni fermentowanych, stąd jej specyficzny, ziemisto-korzenny aromat oraz smaczek. W procesie produkcji liście nabierają własności aktywujących przemianę materii, co cenią osoby na diecie odchudzającej - więcej szczegółów na temat herbat pu - erh. Aby czerpać jak najwięcej z cennych właściwości herbaty Pu-Erh musimy parzyć ją w porcelanowym czajniku, w miękkiej wodzie, od 3 do 7 minut. Susz można zalać wodą tuż po zagotowaniu, a poniektóre odmiany nadadzą się do wielokrotnego zaparzania. Do odmian o delikatnych listkach dobrze jest stosować nieco chłodniejszą wodę. Herbaty Pu-Erh pobudzają generowanie soków trawiennych i reguluje pracę jelit wspomagając metabolizm tłuszczów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-02 14:26:51
Tagi: herbata, dieta, smak, aromat, stres, tłuszcz, napar