Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Do czego nam się przyda znajomość języka angielskiego? Kilka faktów

Nie raz można usłyszeć w TV albo przeczytać w gazetach, iż angielski jest językiem międzynarodowym. Ale gdzie na świecie możemy porozumieć się po angielsku bez większych problemów?

Język angielski jest językiem oficjalnym (czy też blisko 90 procent społeczeństwa używa go) w: Wielkiej Brytanii, USA, w Irlandii Północnej, Kanadzie, Australii, Filipinach, Jamajce, Nowej Zelandii, i w kilku mniejszych krajach. W wyżej wymienionych krajach bez żadnego problemu porozumiemy się w języku angielskim, bowiem język angielski jest tam językiem urzędowym czy też jest stosowany przez większą część społeczeństwa.


Słowniki języka angielskiego
Napisał: Graham Campbell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak więc wygląda sprawa w Europie? Nie raz przydarzy się, że będziemy chcieli gdzieś wyjechać (np. na wczasy). Sprawdźmy w których krajach bez kłopotu porozumiemy się w języku angielskim (wielkość procentowa oznacza procent populacji w wiadomym kraju, która zna język angielski w stopniu bardzo dobrym). Zobaczymy również na którym położeniu jest Polska.

Zobacz również: ATJ Lingwista

W tych państwach bez najmniejszych problemów porozumiemy się po angielsku: w Norwegii to 90%, Szwecja 89%, angielski (źródło artykułu) na Malcie 88%, Holandia 87%, Dania 86%. Jak widać, angielski w Anglii tak, jednakże w paru innych miejscach na globie też okaże się niezbyteczny.

Znajomość języków przydaje się w życiu o wiele częściej aniżeli nam się może wydawać. Bardzo praktycznym jest język angielski - odwiedź nas -. Znajomość tego języka przydaje się nie tylko w szczególnych przypadkach, ale również na co dzień. Na ulicach współcześnie w każdym mieście w naszym kraju pełno jest obcokrajowców. Co jeżeli któryś z nich spyta nas o drogę? Czasami to my wybieramy się na zagraniczną eskapadę. W takim przypadku my sami musimy znaleźć się w obcym kraju, ale - jeżeli nie znamy chociaż fundamentów komunikacji języka angielskiego - nie zapytamy o drogę.


Źródło artykułu:

Obecnie większość krajów globu jest wykształcona, natomiast język angielski jest tak uniwersalny, iż sprawdzi się w wielu krajach (spójrz wyżej). Zawsze znajdzie się ktoś, kto choć troszkę mówi w tymże języku. W poszukiwaniu zatrudnienia również konieczny jest angielski. Współcześnie w mało którym anonsie nie jest żądana choćby podstawowa znajomość tego języka. Nawet ekspedient w markecie winien umieć angielski. Zawsze przecież może trafić się konsument z obcego państwa.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:59:50
Tagi: znajomość, porozumieć, uniwersalny