Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Dobre biuro rachunkowe jest czymś niezbędnym dla każdej firmy. O jakich rzeczach trzeba pamiętać wybierając księgowego?

Dobry specjalista od spraw rachunkowych zaksięguje różnorakie wpływy oraz rozchody firmy. Poprowadzi rozliczenia miesięczne, dokona bilansów, opracuje sprawozdania oraz rozliczenia roczne. To jednak nie wszystko, ponieważ biuro rachunkowe to również aktywne podejście, co znaczy specjalistyczne doradztwo w przypadku formy opodatkowania, a także rozliczania kosztów.


finanse rachunki
Dobrze prowadzona rachunkowość, to same pozytywy. Dajmy na to, właściciel może w odpowiedniej chwili zareagować na obniżenie dochodów, albo na różne zmiany, które są ważne z punktu widzenia jego biznesu. Dobre biuro rachunkowe Olsztyn - biuro-rybicka.pl/ - to gwarancja,iż nie trzeba już myśleć o terminach, których rzecz jasna nie można przeoczyć, nie musimy się zastanawiać, jak właściwie wypełniać formularze rozliczeń z urzędami i kontrahentami. To wszystko zapewniają specjaliści z w konkretnego biura rachunkowego. Niedobrze prowadzona rachunkowość może narazić przedsiębiorcę na straty, lecz także na kary chociażby ze strony Urzędu Skarbowego.

Trzeba pamiętać, że nawet, kiedy korzystamy z usług zewnętrznego biura rachunkowego, to w razie problemów sami ponosimy odpowiedzialność, nie firma, która nas obsługuje. Dobrze również pamiętać, że w przypadku nałożenia kary za błędy spowodowane przez nieprawidłową pracę księgowych, właściciel firmy może starać się o zadośćuczynienie. W tym celu musi wystąpić z odpowiednim wnioskiem do biura, które świadczy mu usługi, tego typu biura muszą posiadać obowiązkową polisę OC na uregulowanie zaistniałych kosztów. Jak przedsiębiorca nie jest zadowolony z obecnego poziomu usług, może zmienić księgowych.


Nim to jednak się stanie, musi dać nowej firmie rachunkowej czas na zaznajomienie się ze specyfiką naszej firmy, jego obecnym stanem oraz dokładne sprawdzenie działań wcześniejszej firmy księgowej. Wybieramy inne biuro rachunkowe, w jaki sposób sprawdzić jego profesjonalizm? Biuro księgowe musi posiadać konkretny certyfikat księgowy, jest on wydawany przez Ministra Finansów. Ten dokument, określany także jako licencja, da nam pewność, że nie rozlicza nas firma bez odpowiednich uprawnień. Trzeba także zwrócić uwagę, czy dane biuro rachunkowe posiada obowiązkową polisę OC, a także jaka jest jej kwota. Ważne są też kwestie, jak biuro pracuje, w jakich godzinach i jakie są formy kontaktowania się z księgowym. Jednocześnie opłaca się szukać biura w pobliżu naszej firmy, w związku z tym kiedy mamy firmę w Olsztynie, to najlepszym adresem naszego księgowego będzie Olsztyn.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:07:58
Tagi: rozliczenia, OC, certyfikat księgowy