Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Drewniane gadżety, – czyli fajny pomysł na prezent.

pudełka ozdobne
Napisał: desi.italy
Lubimy otrzymywać prezenty. Prawda stara jak świata. Ile to razy czujemy te ciarki na plecach, gdy trzymamy w dłoniach pudło opakowane w ozdobny papier i zastanawiamy się, co może skrywać jego środek. Ale tak samo jak lubimy je dostawać, lubimy je także robić. Kupić interesujący prezent to dziś prawdziwa sztuka. Nietuzinkowy, a przy tym praktyczny - w zależności, co kto lubi. Ostatnimi czasy stało się ofiarowanie drobiazgów wykonanych z drewna. Są to proste, a zarazem wytworne gadżety, które będą cieszyły oko niejednego estetę.

Zacznijmy od czegoś wydawać by się mogło: trywialnego jak opakowania drewniane. Duże, długie, wypukłe lub kwadratowe są naturalną formą, w której możemy wręczyć nasz prezent. Ręcznie zrobiony, z dużą dbałością o szczegóły, może nie raz jest prezentem samym w sobie, który będzie dekorował nasze wnętrza. Od tych prostych po najbardziej luksusowe: te, w których schowamy przyprawy po te, które staną się pudełkami okolicznościowymi. Dodatkowo, wytwornego charakteru dodadzą im wykonywane w różnych technikach grawerowania pozłacane i specjalnego rodzaju zamknięcia.Skoro już przy opakowaniach jesteśmy, to warto przytoczyć drewniane pudełka. Rewelacyjnie nadają się do przechowywania kobiecych skarbów: pierścionków. Mają też iście kobiecy wygląd. Dużą popularnością cieszą się te zrobione techniką decoupage. Decoupage polega na umieszczaniu na właściwie spreparowaną powierzchnię wyciętego z kartki motywu tak, aby docelowo sprawiał wrażenie namalowanego. Motywów takiej twórczości jest mnóstwo: od zwierząt przez reprodukcje obrazów po postaci pop kultury. Reasumując: co kto lubi. podobne pudełka cudownie wyglądają w kobiecej sypialni.

Także mężczyzna musi mieć na swój drewniany gadżet. Drewniane skrzynki na wino bezsprzecznie kojarzą się każdemu facetowi z smaczną zawartością. Skrzynki na wino mogą być wykonywane praktycznie w każdym kolorze. Sporym uznaniem cieszą się te mogące pomieścić dwie butelki wina, ponieważ łatwo zmienić je na zestaw uniwersalny, zamieniając jedną butelkę na słodycze. Aby naszej drogocennej butelce nic nie zaszkodziło, wolne miejsca w skrzynce okładamy siankiem.

Produktów zrobionych z drewna jest mnóstwo, że bez problemu można je dobrać na każdą okazję. Wyroby drewniane to po prostu wykwintna ozdoba, która należy mieć w swoim mieszkaniu. Więcej na timberart.pl


Napisał: k.s.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:12:55
Tagi: drewno, skrzynki, wino, prezent, opakowania, pudełka