Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Informatyczne studia - jakie możliwości będą dawać studentom po ich skończeniu.

Od jakiegoś czasu specjaliści od informatyki są ogromnie rozchwytywani na rynku pracy. Trudno się temu dziwić, jeżeli technologie informatyczne na dobre są zadomowione w wielu zastosowaniach i są potrzebni ludzie, którzy to wszystko będą projektować, uruchamiać i poprawiać błędy. Większości osób zawód informatyka kojarzy się po dziś dzień z roztrzepanym panem od naprawiania komputerów, lecz obecna informatyka całkowicie inaczej wygląda.

Studia
Napisał: http://sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
W ostatnich latach pojawiła się tak ogromna ilość najróżniejszych technologii i rozwiązań, że fizyczną możliwością nie jest, aby wszystkiego się nauczyć. Z tego też powodu obecnie informatycy to osoby specjalizujące się w jednej z wielu dziedzin i w tym będący specjalistami, a o reszcie technologii będą mieli mniejsze lub większe pojęcie. A często i w tym jednym obszarze ilość wiedzy jest tak duża, że praktycznie cały czas mogą się uczyć coraz to nowych rzeczy, a i tak wszystkiego nie dadzą rady poznać. Tak więc przymierzając się do kariery informatyka trzeba podjąć decyzję, czym dokładnie w tym obszarze chciałoby się zająć, bo możliwości rzeczywiście są ogromne - www.

Mając na uwadze zapotrzebowanie na rynku pracy i możliwości rozwoju nie ma się czemu dziwić, że studia informatyka (zapoznaj się z ofertą uczelni WSTE) są obecnie tak popularne. Uczelnie już kilka lat wcześniej zauważyły możliwości, które ten zawód stwarza, i dziś w zasadzie na każdej z nich funkcjonują jakieś kierunki informatyczne. Także wśród studiujących zainteresowanie tym zawodem rośnie, szczególnie że lepsi informatycy mogą nawet bezpośrednio po zakończeniu nauki liczyć na naprawdę przyzwoite zarobki.


Z częścią uczelni już pewien czas temu rozpoczęły współpracę duże informatyczne firmy, szukając najlepszych studentów i już podczas nauki oferując im zatrudnienie albo staże. Współcześnie najchętniej wybieranymi specjalizacjami są języki programowania, szczególnie w nowych technologiach, sporo osób decyduje się również na naukę administracji i zarządzania sieciami a także baz danych. Porządne informatyka studia dadzą młodym ludziom sporo wiedzy i gwarancję zatrudnienia po ich zakończeniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:08:00
Tagi: technologia, nauka, kariera, specjalista