Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak dać dobre ogłoszenie? Typy zamieszczanych ogłoszeń

Typy ogłoszeń to temat rzeka. Gdzie umieścić nasze żeby było dobre? To oczywiście jest zależne od tego, czego nasze ogłoszenie dotyczy i jak szybko chcemy się konkretnej rzeczy pozbyć lub ją znaleźć.

tablica
Napisał: Mike Gifford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy musimy coś sprzedać, na przykład rower albo samochód, możemy powiesić ogłoszenie na tym przedmiocie – np. w oknie samochodu. Gdy chcemy sprzedać przedmioty domowego użytku całkiem dobrej jakości, możemy wystawić ogłoszenie na popularnym portalu aukcyjnym lub na stronie z ogłoszeniami. Bardzo wiele osób wpisuje na przykład „Olsztyn ogłoszenia” i dostaje pełną listę wyników, spośród których wybiera te najtrafniejsze (anonse w olsztynie). Jasne jest, że im więcej dodatkowych słów dopiszemy, tym trafniejsze będą uzyskane wyniki. Oczywiście umieszczenie ogłoszenia w lokalnej prasie również wchodzi w grę (zwłaszcza darmowej, jedynie z reklamami, artykułami sponsorowanymi i ogłoszeniami), ale dotrze ono do odbiorców dużo później, jeśli gazeta jest wydawana tylko raz w tygodniu. Jeżeli mamy wiele przedmiotów, których chcemy się pozbyć i nie chcemy za nie dostać żadnych pieniędzy, możemy nasze ogłoszenie umieścić na portalu, na którym wszyscy wystawiają swoje rzeczy, na przykład po przeprowadzce.

Niestety, bardzo często zdarza się, że rzeczy, które chcemy oddać za darmo, dłużej czekają na odbiorców niż rzeczy, za które ktoś ma nam zapłacić. Przedmioty te najczęściej nadają się raczej do odbioru osobistego, wysłanie ich kurierem byłoby zbyt kosztowne, więc użytkownicy portalu bardzo często wyszukują tam ofert tylko ze swojej okolicy. Postarajmy się zaznaczać, że chodzi o Olsztyn ogłoszenia tego rodzaju będą się wówczas pokazywać jedynie internautom zainteresowanym osobistym odebraniem rzeczy z tego rejonu.

Jeżeli chodzi o ogłoszenia o pracę, sytuacja ma się trochę inaczej. Niezmiernie często ogłoszenia te (http://www.ukielo.pl/ogloszenia/kategoria/21/praca) szybko stają się przeterminowane, więc warto reagować na nie szybko, szczególnie na te zamieszczane na znanych portalach będącą platformą łączącą właścicieli firm z potencjalnymi podwładnymi. Podobnie jest z ogłoszeniami dotyczącymi wynajmu mieszkań. Szczególnie w miastach studenckich ogłoszenia pokazują się często i równie często tego samego dnia dezaktualizują się, bo dobra lokalizacja oraz atrakcyjne warunki finansowe pozwoliły znaleźć zdecydowanego amatora mieszkania dosłownie w przeciągu kilku godzin.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:07:59
Tagi: mieszkania, samochody, praca, reklamy