Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Jak działają programy lojalnościowe i jak najmądrzej je wykorzystać?

Programy lojalnościowe to narzędzie pozwalające przyciągnąć nowych i zatrzymać aktualnych klientów. Są to długoterminowe działania, zatem nie powinniśmy oczekiwać efektów w przeciągu miesiąca. Jako że zazwyczaj nie pochłaniają wielkich pieniędzy, programy lojalnościowe są chętnie stosowane przez firmy.

Program lojalnościowy
Na podstawie: www.spiceupyourblog.com

Program lojalnościowy zazwyczaj opiera się na na zbieraniu punktów. Kontrahenci dostają najczęściej karty lojalnościowe jak , które noszą przy sobie i zawsze gdy korzystają z usług, czy nabywają towary danej firmy na kartę dodawane są punkty. Można też zrobić to w inny sposób - nabywcy mogą zbierać nalepki, faktury, elementy opakowania produktów - propozycji jest wiele. tego typu wsparcie sprzedaży sprawdza się dobrze i ma duży wpływ na sprzedaż. Programy lojalnościowe są popularne i dobrze jest je wykorzystywać w swojej firmie.

Zdarza się, że ulegamy mylnemu przekonaniu, że programy lojalnościowy to narzędzie, którego mogą używać tylko wielkie koncerny. Najpewniej wrażenie takie odnosimy z tego powodu, że tam się z programami lojalnościowymi zwykle spotykamy. Market czy kawiarnie - to tam zwykle proponowane są nam karty lojalnościowe, zbieranie punktów, darmowe tankowanie czy kolejne ciasto po uzbieraniu odpowiedniej ilości punktów czy pieczątek.

Warto zapamiętać, że nie tylko ogromne koncerny mogą wykorzystywać program lojalnościowy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości, niezależnie od tego czy sprzedaje konkretne produkty, czy może usługi - może zacząć stosować program lojalnościowy jako wsparcie sprzedaży. Istotne, by był dobrze przemyślany i ułożony tak, by odpowiadał profilowi działalności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:12:54
Tagi: programy