Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Motywacja do działań. W jaki sposób poszerzać swoje zainteresowania?

Naprawdę dużo mówi się ostatnio o motywowaniu się do działań. Nie chodzi jedynie o zaplanowanie dnia czy pracy, lecz o aktywne spędzanie czasu. Obecnie wokół nas istnieje wiele "rozpraszaczy" i niezwykle często się im poddajemy. Przez to tracimy czas, który możemy poświęcić na przykład na poszerzanie swoich pasji. W jaki sposób znaleźć wolne chwile?

obraz
Napisał: Richard Pearson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niemal każdy z nas chce robić w życiu tylko to, co kocha i co sprawia wielką przyjemność. Dlatego też warto poszerzać swoje talenty, aby w przyszłości móc dzięki nim zarabiać. Oczywiście nie chodzi o to, by z każdego hobby zrobić potencjalne źródło pieniędzy, ale o wachlarz możliwości i umiejętności. Co jest przykre, nierzadko sami nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo tracimy, gdy kolejną godzinę spędzimy przez telewizorem. Nawet jeśli próbujemy coś wykonać, niejednokrotnie kończy się to tym, że przeglądamy coś, co niespecjalnie nas interesuje, ale jakimś sposobem zatrzymało nasz wzrok. Takie "pożeracze czasu" mogą sprawić, że dzień, który zaplanowaliśmy spędzić produktywnie stanie się zwyczajnie zmarnowany. Jak temu zapobiegać?Załóżmy, że uwielbiamy rysować, mamy talent, pragnęlibyśmy go rozwijać. Obecnie w Internecie możemy znaleźć mnóstwo aplikacji, które nam w tym pomogą. Często zdarza się jednak tak, że mimo woli zaglądamy na portale społecznościowe, używamy komunikatorów, z filmików o rysowaniu przechodzimy na śmieszne obrazki ze zwierzętami i koniec końców nie robimy nic. Warto jednak wiedzieć, że w każdej dziedzinie to właśnie praktykowanie czyni mistrza. Pomocą w takich sytuacjach są aplikacje, dzięki którym możemy blokować na określony czas witryny, które zajmują nam najwięcej czasu. Nie będziemy mogli na nie wejść. W dodatku warto wyłączyć transfer danych w telefonie komórkowym lub wyciszyć dźwięki, aby nic nie mogło nas rozpraszać.

lekcje rysunku
Napisał: Ettore Bechis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Świetne będzie również zapisanie się na kurs. Odnalezienie odpowiedniego miejsca powinno być łatwe. Przykładowo jeżeli mieszkamy w Krakowie, wystarczy sprawdzić w Internecie jakie lekcje rysunku Kraków oferuje (zobacz program zajec). Oczywiście warto dostosować je do swoich umiejętności i określić cel. Wówczas odnalezienie czegoś prawidłowego będzie łatwiejsze. Dzięki temu, że w dzisiejszych czasach niemalże wszystko można wyszukać w sieci, kurs rysowania w Krakowie także nie powinna sprawić najmniejszego problemu.

Taka forma nauki sprawi, że będziemy bardziej systematyczni, z pewnością zmotywowani, a żadne media nie rozproszą nas.
Należy spełniać swoje marzenia. Jeżeli od zawsze czegoś chcemy, motywacja w dążeniu do celu musi być ogromna. Dzięki temu mamy duże szanse na osiągnięcie sukcesu. W związku z tym walczmy z rzeczami, które nas rozpraszają i rozwijajmy swoje pasje. Na pewno nie będziemy tego żałować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:07:59
Tagi: pasja, hobby, obrazki, umiejętności, zainteresowania