Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Na jakie nazwiska współczesnego pokolenia należy zwrócić uwagę?

Na kulturę wszystkich państw wpływa dużo czynników. Kultura aktualna to wszystkie zjawiska z nią związane, mające miejsce aktualnie i mające wpływ na życie kulturalne na danym terytorium. Do głównych elementów kultury należą takie aspekty jak sztuki plastyczne, muzyka lub literatura. Liczą się sukcesy danego narodu w tych dziedzinach, jak również wybitni ich przedstawiciele.


Znaczny wpływ na szeroko pojmowaną kulturę wywierają wszelkiego typu wydarzenia, między innymi koncerty. Z rodzimą kulturą współczesną wiążą się takie nazwiska jak przykładowo Kamila Bujak. Ważne są także nazwy wszelkiego typu formacji i wykonawców muzycznych, jak również konkursów i festiwali. Przykładowo jednym z najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce jest Off Festival, urządzany co roku na Śląsku, udostępniający kilka scen alternatywnym twórcom muzyki i przyciągający za każdym razem kilka tysięcy ludzi. Przykładów tego rodzaju wydarzeń z różnych dziedzin można znaleźć bardzo dużo.

maska
Napisał: Ben Fredericson
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zdjęcia
Osoby takie jak między innymi Przemek Dzienis rozpoznawane są zwłaszcza w konkretnych kręgach. Fotografia jest jedną z najbardziej rozwojowych gałęzi sztuki w obecnej rzeczywistości, a artysta ten jest jednym z najbardziej cenionych fotografów młodszego pokolenia. Fotografia jest obecnie tak ogromnie popularna z wielu względów.

Ważne jest to, że aktualnie coraz więcej ludzi stać na profesjonalny sprzęt do fotografowania. Ponadto robienie zdjęć jest modne, a prosty i powszechny dostęp do sieci WWW umożliwia bezproblemowe prezentowanie swoich zdjęć. Nowocześni artyści zajmują się tworzeniem portretów, zdjęć mody, jak również przerabianiem komputerowym swoich zdjęć. Nierzadko obróbka ta jest najważniejszym aspektem zdjęcia, wykraczającym poza typowe „poprawianie”. Kolejną młodą rodzimą artystką, specjalizującą się w fotografii tego typu, jest Aleksandra Zaborowska.

Teatr
Obecnie teatr, choć od jakiegoś czasu nieco zapomniany, wraca z lamusa. W pewnym sensie uczęszczanie na spektakle ponownie wraca do mody, a ponadto jest czynnością w jakimś stopniu utożsamianą z elitą. Teatry w Polsce urozmaicają swój repertuar tak, by przyciągnąć szersze rzesze widzów. Prezentowane są na przykład nowe musicale, posiadające spore grono odbiorców i miłośników.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:11:15
Tagi: festiwal, fotografia, kultura, teatr, repertuar