Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Nie za każdym razem damy radę ogarnąć finanse przedsiębiorstwa

Każdy musiał przejść przez matematykę i każdy musiał obliczać jakieś wskaźniki. Niestety nie wszyscy są dobrzy z przedmiotów ścisłych i właśnie z tego powodu przez wiele lat nie było królowej nauk na maturze, na całe szczęście sytuacja się zmieniła i matematyka ponownie jest najważniejszym przedmiotem na maturze.


Dlaczego na szczęście matematyka powróciła na maturę? Otóż ludzie po liceum nie byliby w stanie
finanse
Na podstawie: http://pixabay.com
obliczyć nawet najprostszych wskaźników, gdyby nie było przymusu nauki do matury. Ale część osób chce studiować na kierunkach, na które trzeba mieć zdaną maturę z matematyki. Te osoby po prostu kochają liczyć i najczęściej uwielbiają pieniądze. Studia związane z finansami i księgowością, to świetny sposób na zdobycie zawodu, który daje nam pieniądze. A gdy będziemy np. mieli własną firmę na pewno będziemy musieli liczyć wskaźnik rotacji należności, który jest ilorazem przychodów ze sprzedaży oraz przeciętnych należności. Wskaźnik ten jest bardzo ważny, bo pozwala określić ile razy w ciągu dwunastu miesięcy może odtworzyć stan swych należności- przeczytaj więcej tutaj www.attorn.pl/moduly1/modul-informacji-gospodarczej.html,.

Gdy wskaźnik jest niższy niż siedem trzeba zastanowić się nad tym czy kredytowanie klientów nie jest jednak zbyt częste. Kontrola jest niezbędna, szczególnie, kiedy chodzi o należności. W dzisiejszych czasach każda firma posiłkuje się różnego rodzaju programami, które mogą wesprzeć firmę w działalności. Do jednego z takich programów możemy zaliczyć aplikację, która kontroluje nasze należności. Dzięki przejrzystemu interfejsowi aplikacji widzimy wyraźnie, jakie zaległości mają wobec naszej firmy nasi klienci. Taka kontrola należności (http://attorn.pl/moduly1/modul-monitoringu-i-windykacji.html) jest o wiele
finanse
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
prostsza i bardziej sprawna, niż ręczne poszukiwania w stercie papierów, czy aby na sto procent każdy dłużnik uregulował należności. Trzeba pamiętać prowadząc własną firmę, że trzeba kontrolować należności klientów ciągle.

Nie możemy raz na jakiś czas przysiąść i upewniać się, czy wszystko jest okej. Skoro klient zgadza się na taki a nie inny termin zapłaty musi zdawać sobie sprawę, że gdy minie termin będą naliczone mu dodatkowe opłaty. To jeden z najlepszych sposobów na terminowe płacenie faktur. Kiedy klient wie, że po kilku miesiącach po terminie będzie musiał zapłacić więcej ma większą motywację do płacenia wszystkiego w odpowiednim czasie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 13:09:02
Tagi: program, klient, finanse, firma