Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Przeczytaj w jaki sposób ozdobić słoiki - to bardzo łatwe!

Jesteś fanką świeczek wszelakiej maści? Trwa jesień, aromatycznymi kagankami będzie można sobie podrasować humor w długie wieczory. A może lubisz robić domowe przetwory na zimę? W obu przypadkach przydadzą ci się eleganckie ozdobione słoiki.

Jak wykończyć słoik by mógł służyć za osłonkę na świeczkę? Pomogą ci farbki w formie żelu do szkła (kupisz je w każdym sklepie plastycznym albo w
ozdoby do domu
Napisał: ProFlowers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Internecie), do tego możesz przygotować kilka ozdóbek, kolorowe szklane koraliki, wielokolorowe szkiełka, folię przeźroczystą. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia. Jadna rzecz, o czym musisz pomyśleć, to kwestia tego, że materiały nie mogą rozpływać się pod wpływem temperatury. Dodatkowo zalecam jeszcze znaleźć kilka ładnych tasiemek. Szklany słoik na początku musisz wyczyścić ze wszystkich zanieczyszczeń, idealnie osuszyć ścierką. Jeśli to zrobisz, zaczynasz twórczą pracę- pomysły na udekorowanie słoika! Może pragniesz mieć rewelacyjnie opisane i ozdobione słoiki na przetwory? Tu sprawa będzie dużo łatwiejsza. Starczy, że po zawekowaniu i procesie pasteryzacji odczekaj, nim słoiki i przetwory ostygną. W tym czasie możesz zaplanować w Wordzie i pociąć etykietki z nazwami zawartości.W sklepie możesz kupić kawałek folii, albo ozdobną ceratkę i długą tasiemkę. Po wycięciu etykietek przyklejasz je na osuszone i przetarte słoiki, na wieczko przykładasz folię, którą obwiązujesz zaraz pod nim ozdobną wstążeczką. Gotowe! Tak wykonane przetwory stawiasz na półce w piwnicy. Możesz je również z powodzeniem użyć jako prezent dla kogoś bliskiego.
Więcej interesujących inspiracji znajdziesz na stronie. Polecam ją gorąco - http://www.lovingit.pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 09:25:40
Tagi: szkło, przetwory, prezent, naklejki, etykietki