Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Sponsorowanie społecznościowe, to precedens stosunkowo nowy

Sponsorowanie społecznościowe, to zjawisko stosunkowo nowe . Jego początki datowane są na schyłek zeszłego wieku. W 1997 roku, w USA, jakie są traktowane za zalążek takiego zjawiska, doszło do pierwszego opłacenia konkretnego przedsięwzięcia za sprawą społeczeństwa. Finansowanie społecznościowe to postać opłacania różnego rodzaju projektów za sprawą ludności, które są około owych inicjatyw zorganizowane.


finanse
Działanie jest w takim wypadku fundowane przez dużą wielkość drobnych, jednokrotnych wpłat spełnianych przez postacie zaciekawione planem. Większość ludzi, którzy posiadają myśl na biznes, staje przed trudnością otrzymania kapitału na jego projekt lub postęp. Zwykle w pierwszej kolejności używamy własnych oszczędności, a po ich wyczerpaniu wyruszamy z błaganiem o fundusze do rodziny lub znajomych.


Następnym etapem jest odniesienie się do banku bądź funduszu pożyczkowego, o kredyt lub pożyczkę. W wypadku kiedy ukończymy pełną powyższą dróżkę a kondycja własnego konta nie zmieniła się, dobrym wyjściem może okazać się odniesienie się o fundusze do społeczności. Druga forma finansowanie społecznościowego to crowdfunding udziałowy. W przypadku owej postaci w zamian za poparcie przedsięwzięcia, dostajemy udział w przyszłych przychodach, o ile takie napłyną, względnie wkłady w przedsięwzięciu.

Punktem w których dochodzi do spotkania pomysłodawców z osobnikami zaciekawionymi rezultatami osiągnięć projektu są strony internetowe nazywane platformami. Jednostka, jaka szuka pieniędzy na realizację swojego przedsięwzięcia,
finanse
musi pokonać kilka szeregów. Pierwszym i najłatwiejszym etapem jest rejestracja na wyłonionej platformie. Później musimy zaprezentować osobisty pomysł. Kolejny etap to określenie pożytki jakie uzyskają osoby, jakie zdecydują się finansowo wspomóc nasz plan.

Wpłacający płaci za produkt, który uzyska w późniejszym czasie. Zna on wyłącznie zobrazowanie towaru, jaki istnieje na etapie planowania albo powstał co najwyżej jego projekt. Współcześnie wzrasta ranga takiego rodzaju platform jako alternatywnej metody opłacania twórczych pomysłów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 14:07:31
Tagi: bank, finanse, Platforma, społeczeństwo