Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

W jaki sposób powinien wyglądać okres przygotowań do pierwszej komunii, jak powinno się przeżyć ten wyjątkowy dzień

Pierwszym dużym przeżyciem dla ośmioletnich dzieci będzie Komunia Święta. Tradycyjnie będzie się ona odbywać w jedną z niedzieli w maju, i poprzedza ją okres wielomiesięcznych przygotowań. Przez cały rok dzieci będą się uczyć na lekcjach religii wszystkiego, co będzie im potrzebne, tak żeby odpowiednio przygotowane mogły po raz pierwszy w życiu przyjąć komunię. Przez długie lata komunia była w pierwszej kolejności ważnym przeżyciem duchowym, niestety w którym momencie jej sens gdzieś się zagubił w pogoni za podarunkami i coraz wymyślnymi strojami.
komunia
Napisał: Clemens v. Vogelsang
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bo w wielu miejscach komunie są robione tak wystawnie jak śluby, tyle że główne aktorki i aktorzy mają niecałe dziesięć lat. Coraz bardziej wymyślne suknie komunijne, drogie prezenty i wystawne przyjęcia w restauracjach sprawiły, że cała idea tych chwil, to znaczy radość z powodu przyjęcia do swojego serca Pana Jezusa zastąpione zostały wizytą u fryzjera przed uroczystością i czekaniem na coraz bardziej wymyślne upominki, na które rodziny przeznaczają czasami naprawdę pokaźne kwoty - .

Szczęśliwie jednak w coraz większej liczbie parafii te zapędy są nieco stopowane przez samych kapłanów. Ostatnio normą stają się takie same ubiory dla dziewczynek i chłopców. Rzecz jasna jeżeli ktoś ma ubranie po starszym bracie, to raczej nie będzie kupował nowego, ale cała reszta ośmiolatków występuje dokładnie w takich samych ubiorach. Dzięki takim rozwiązaniom sporo ograniczy się zapędy dorosłych którzy będą chcieli za wszelką cenę się pokazać, przynajmniej jeżeli chodzi o sukienkę.
Małe dziewczynki będą przystępować wówczas ubrane w taki sam sposób, na głowach mają identyczne wianki komunijne (dowiedz się więcej), więc nie będzie problemu, że ktoś mógł sobie pozwolić na suknię za półtora tysiąca złotych, a komuś innemu musiała wystarczyć za dwieście. Rzecz jasna w ten sposób nie będzie można wyeliminować pozostałych rzeczy, to znaczy przyjęcia w restauracji albo kosztownych upominków - tu jedynie można zaapelować o rozsądek i umiar rodziców oraz gości - lecz przynajmniej w czasie mszy wszystkie komunijne dzieci wyglądają tak samo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 11:59:50
Tagi: sukienka, komunia, strój