Kultura i muzyka rozrywkowa

Kategorie

Zobacz również

Archiwa miesięczne

Posłuchaj

czytaj również

Zakopane - czemu warto tam spędzić sylwestra?

Są takie momenty w ciągu roku, które chcielibyśmy spędzić w wyjątkowy sposób. Marzymy, aby były godne zapamiętania. Do takich dni na pewno należy Sylwester. Powitanie Nowego Roku potrzebuje wyjątkowej oprawy. Dlatego bardzo często Sylwestra planujemy nawet parę miesięcy wcześniej.

Jeśli chcemy spędzić sylwester 2013 w jakimś wyjątkowo modnym ośrodku, to powinniśmy pomyśleć o rezerwacji już w lecie np. tutaj.

sztuczne ognie
Mnóstwo ludzi perfekcyjną zabawę sylwestrową przedstawia sobie w górskich miejscowościach. Nic zaskakującego! Majestatyczne szczyty, trzaskający mróz na zewnątrz oraz buchający wesoło ogień w kominku to doskonały pomysł na zorganizowanie cudownej sylwestrowej kolacji. Mnóstwo facetów wybiera właśnie ten dzień na oświadczyny. Czy jest coś bardziej romantycznego, niż książę z bajki, który klęka przed swoja panią w tak pięknych okolicznościach przyrody? Jeżeli planujemy przeżyć tegorocznego sylwestra w rodzimych górach, to najlepiej uczynić to w Zakopanem.

Zakopane nie bez powodu jest nazywane polską zimową stolicą. Kto raz przebywał w tym mieście, ten zawsze będzie chciał tam powrócić. Sylwester w Zakopanem (jak np. www.eholiday.pl/oferty-5-zakopane-50281.html) to doskonała okazja do uprawiania ukochanych sportów zimowych. Miasto zapewnia wspaniałe ośrodki, które każdego roku przyjmują mnóstwo amatorów narciarstwa. Możemy być pewni wysokiej jakości usług oraz doskonałej infrastruktury. Jeżeli więc marzymy o powitaniu Nowego Roku na górskich szlakach, to Zakopane jest doskonałym wyjściem.

Ale musimy wiedzieć również o tym, że Zakopane to też miejscowość o ciekawej historii. W latach Młodej Polski była to ulubiona miejscowość wypoczynkowa rodzimej bohemy artystycznej. Najwięksi twórcy przybywali tutaj, by odciąć się od hałasu Warszawy oraz poszukać weny. Ślady wspaniałych artystów są w tym mieście do dzisiaj. Można zwiedzać między innymi willę Karola Szymanowskiego, a także podziwiać inne arcydzieła budownictwa w stylu zakopiańskim. Wielkie wrażenie na przyjezdnych robi przechadzka po Krupówkach, centralnym deptaku Zakopanego. Odnajdziemy tam mnóstwo knajpek z przepysznym jedzeniem, a także wiele innych atrakcji.

 

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-02-05 16:12:55
Tagi: Sylwester, Zakopane, Spacer, powietrze, miejscowość